Впровадження проекту «Біоетика» в школі

Бездомні тварини – результат безвідповідального ставлення до них.

Біоетика – область морального ставлення людини до навколишнього світу. Етична людина неспроможна залишитися байдужою до страждань іншого, навіть якщо цей інший – тварина. Етика ставлення до людей і етика ставлення до тварин – біоетика – мають те ж психічну основу – здатність співпереживання. Тому виховання доброго ставлення до тварин формує такі соціально важливі якості, як чуйність та милосердя.
На виконання наказу науково-методичного центру управління освіти Миколаївської міської ради від 25.02. 2016 року № 01-12/34 «Про впровадження проекту «Біоетика» в Миколаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №44 1 грудня 2016 року у 1-4 класах були проведені інтерактивні заняття на тему «Гуманне ставлення до тварин».

Молодші школярі здійснили «заочну подорож» станціями «Загадкова», «Бібліотека», «Ігроленд», «Чомусики», «Зоомагазин».

Учні початкових класів дізнались про перші спроби одомашнення тварин, цікаві історії про героїчних собак, унікальні факти із життя домашніх улюбленців, обов'язки господаря тварини, познайомились з правилами догляду за домашніми вихованцями та поводження з безпритульними тваринами.

З молодшими школярами була проведена гра «Нагодуй тварину», інтелектуальний спринт «Неймовірні факти», вікторина «Живий куточок». Захоплюючою стала зустріч з домашніми улюбленцями, яка пройшла під гаслом «Ми у відповіді за тих, кого приручили». А ті, хто любить малювати, взяли участь у творчому конкурсі та представили роботи на теми: «Мій кращий друг», «Моя улюблена тварина», «Тварини моєї мрії».

Молодші школярі із задоволенням долучились до процесу допомоги безпритульним собакам. Адже, діти дуже люблять тварин, вони більш чуйні у ставленні до них, і завжди готові їм допомагати.

Україна як незалежна держава, задекларувавши свій намір інтегруватися до європейської та світової спільноти, має дотримуватися відповідних стандартів і у ставленні о безпритульних тварин. Пам'ятаймо, що ми несемо відповідальність за тих живих істот, життя яких залежать від уваги та догляду за ними з боку людини.

Венгер А.О., вчитель початкових класів

Галерея "Впровадження проекту "Біоетика" в школі"